Site Overlay

Jakie funkcje mają scyzoryki szwajcarskie Victorinox?

Mogłoby się wydawać, że słynne scyzoryki szwajcarskie Victorinox zna każdy z nas. Sama firma wymyśla cały czas nowe zastosowania dla wszelkich poszczególnych narzędzi, które występują w scyzorykach. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Zacznijmy od korkociągu. Na pierwszy rzut oka wydaje się to zwykły korkociąg. Jednak zajmuje sporo miejsca w naszym scyzoryku. Producent podjął decyzję o tym, aby go wykorzystać z kreatywny sposób. Jako dodatkowe akcesoriów można zakupić cały szereg narzędzi dodatkowych, które posiadają ukształtowały specjalnie chwyt w tworzywa, który w korkociąg jest wkręcany. Dzięki niemu w scyzoryku możemy przenosić śrubokręt dodatkowy, na przykład do przykręcenia śrub w elektronicznych urządzeniach, czy też okularach.

Piła, coś do rozpalania oraz cyrkiel

 

Mogłoby się wydawać, że słynne scyzoryki szwajcarskie Victorinox zna każdy z nas

Jeśli musimy wykonać otwór, to pierwsze narzędzie, po które sięgamy, to rozwiertak, który służy także jako szydło i szpikulec. A co, gdy otwór ma być jednak nieco większy? W tym celu rozwiercamy otwór do rozmiarów maksymalnych, na które pozwala nam rozwiertak, a następnie sięga się po piłę. W związku z tym, że nie ma ona brzeszczotu równego na całej długości, to przy jego pomocy, powoli i systematycznie działając, możemy poszerzać nasz otwór, aż do osiągnięcia rozmiaru maksymalnego na jaki nam pozwala piła. Musimy tylko pamiętać, aby podczas pracy w żadnym wypadku się nie spieszyć. Unikniemy także wszelkich pęknięć drewna.

Jeśli sobie nieco podostrzymy część tylną piły pilnikiem do metalu, to ona będzie na tyle ostra, aby zdrapywać brzozową korę na pył, a następnie posłużyć nam jako ostrze do krzesiwa. Używanie do celu tego ostrza głównego jest raczej niewskazane. Należy je zostawić do zadań ważniejszych i zachować jego ostrość oraz precyzję do nieco ważniejszych zadań.

 

Należy je zostawić do zadań ważniejszych i zachować jego ostrość oraz precyzję do nieco ważniejszych zadań

A co, gdy w lepsze potrzebujemy chociażby cyrkla? Nic prostszego. Nasz scyzoryk będzie w stanie rozwiązań tenże problem. Jeśli w zestawie mamy długopis, to wkładamy go w otwór korkociągu. Następnie wykorzystuje się małe ostrze, które nam posłuży za szpikulec cyrkla i wyznaczamy okrąg nas interesujący. Dalej już tylko pozostaje przy pomocy noża dociąć drewno po obrysowanym wcześniej kształcie i koło jest gotowe. Jeśli do tego dołożymy patent z wierceniem otworów i wykonamy dodatkowo w naszym sporządzonym świeżo kawałku drewna rower, to za chwilkę okaże się, że zrobiliśmy właśnie bloczek. Warto zainwestować w markowy scyzoryk. Będzie nam on służył przez wiele, wiele lat. Tego możemy być pewni.