Site Overlay

Obóz survivalowy – co ze sobą zabrać?

Pasjonatów survivalu w naszym kraju nie brakuje. Takie obozy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. To niezła przygoda i szansa sprawdzenia swoich możliwości w często dość trudnych warunkach. Na każdy obóz survivalowy trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Mowa tu o skompletowaniu właściwego wyposażenia. Co zatem powinno się zabrać ze sobą na taki obóz?

Odpowiednie ubranie

Jedną z kluczowych kwestii w przygotowaniu się do obozu survivalowego, jest dobranie właściwego ubrania. Z pewnością koniecznie wziąć należy ze sobą bieliznę termiczną. Przyda się niezależnie od tego w jakiej porze roku obóz jest organizowany. Jednak jesienią i zimą należy ją mieć ze sobą obowiązkowo. Będzie skutecznie chronić przed niskimi temperaturami oraz przed wilgocią. Na obozie survivalowym z pewnością przydadzą się również wygodne buty. Ważne, aby były wygodne i wytrzymałe. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór butów wojskowych. Takie obuwie znakomicie spełni swoje zadanie podczas długich wędrówek po trudnym terenie. Kompletując ubiór na survival pamiętać trzeba również o spodniach. Te powinny być nie tylko wygodne, ale i funkcjonale. Warto zatem wybrać model wyposażony w wiele kieszeni, do których ma się łatwy dostęp. Będzie można w nich przechowywać wiele przydatnych elementów wyposażenia. Spodnie muszą być oczywiście również trwałe i odporne na uszkodzenia.

Praktyczny plecak

Wyjeżdżając na obóz survivalowy nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą praktycznego i funkcjonalnego plecaka. Przy jego wyborze kluczowym kryterium jest pojemność. Dlatego przed, akuoem warto dokładnie zastanowić się jakie konkretnie rzeczy chce się ze sobą zabrać na obóz w plecaku. Odpowiedni plecak na pewno pomieścić powinien takie akcesoria jak latarka, kompas, zapasowe baterie czy apteczka. Pamiętaj jednak trzeba, aby plecak nie był zbyt duży. Będzie on wówczas dość ciężki, przez co jego noszenie stanie się mało komfortowe. Plecak na survival musi być oczywiście trwały i wytrzymały. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na ofertę marki WISPORT ze sklepu specshop.pl.

Ciepły spiwór


Na każdy obóz survivalowy zabrać należy ze sobą także ciepły i wygodny śpiwór. Jeśli noce spędza się pod gołym niebem, to jest on wręcz obowiązkowy. Ten zapewniać musi ciepło, aby w nocy ciało nie zmarzło. Ważna jest również jego wielkość. Musi zapewniać odpowiedni komfort podczas snu. Warto wybrać także taki model, który można szybko zwinąć. Jego przenoszenie będzie wówczas o wiele łatwiejsze. Jeśli o przenoszenie chodzi, to śpiwór nie może być zbyt ciężki.