Site Overlay

Rodzaje replik ASG

Replika ASG jest znana już od kilkudziesięciu lat, ponieważ była wykorzystywana przez armię japońską w celach treningowych. Działo się to niedługo po zakończeniu II wojny światowej, dlatego warto o tym pamiętać.

Na czym polega ASG?

ASG to wciągający i dynamiczny sport zespołowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Niektórzy twierdzą, że bardzo przypomina paintball, ale warto mieć na uwadze, że AirSoftGun powstało pierwsze. Istnieją różne sposoby spędzania wolnego czasu, ale zawsze ciekawie jest postrzelać do swoich przyjaciół. Oczywiście kulki są bardzo małe i mają średnicę 6 mm, dlatego raczej nie powinny wyrządzić żadnej krzywdy. Mimo wszystko lepiej się jednak zabezpieczyć, ponieważ wypadek może się zdarzyć w każdej chwili. Poważny uraz może powstać po trafieniu kulki do oka, dlatego podstawą są okulary ochronne. Okulary ochronne powinny być wykonane z wytrzymałego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Można wyróżnić repliki sprężynowe, elektryczne oraz gazowe. Najtańsze i najłatwiej dostępne są oczywiście repliki sprężynowe, ale mają one też najmniejsze możliwości. Przede wszystkim po każdym strzale trzeba przeładowywać broń, a to dla niektórych może być trochę uciążliwe. Taki problem nie występuje w przypadku replik elektrycznych, które strzelają seriami. Oznacza to, że w ciągu minuty możemy wystrzelić nawet kilkadziesiąt kulek. Taki ostrzał może poważnie przytłoczyć wroga. Dlatego lepiej jest dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić wysokiej klasy replikę elektryczną.

Wybór broni do ASG

Najlepiej kupować sprzęt u sprawdzonych producentów, którzy cieszą się pozytywną opinią i od wielu lat działają na rynku. Wtedy możemy być pewni wysokiej jakości i tego, że replika wytrzyma przynajmniej kilka sezonów. Warto dodać, że repliki są tworzone w skali 1:1, dlatego wyglądają identycznie jak prawdziwa broń. Oczywiście są dużo lżejsze i z bliska widać pewne różnice, ale mało doświadczona osoba mogłaby się pomylić. Strzela się kulkami kompozytowymi o średnicy równej 6 mm. Należy pamiętać, że bezapelacyjnie najważniejszą zasadą AirSoftGun jest uczciwość. W paintballu kulki są wypełnione farbą, dlatego po trafieniu zawsze zostaje jakiś ślad. Nie ma więc możliwości, żeby spróbować oszukać kolegów z przeciwnej drużyny. W ASG wszystko jest uzależnione od honoru uczestnika rozgrywki. Jeżeli ktoś nie ma honoru to niestety będzie oszukiwał i nic z tym nie zrobimy. Nie można oczywiście zapomnieć o okularach ochronnych, które są całkowitą podstawą. Ważne jest także ustalenie planu taktycznego przed rozpoczęciem zabawy.