Site Overlay

Czym jest Air Soft Gun?

Wyobraź sobie, że chodzisz po lesie z bronią i szukasz swoich przeciwników. Brzmi jak scena z filmu wojennego? Dokładnie tak, ale w tym przypadku nie chodzi o film. Takie przeżycia będzie miała każda osoba, która na poważnie wkręci się w społeczność Air Soft Gun. Czym jest Air Soft Gun i o co chodzi z tym bieganiem po lesie?

Czym jest ASG?

Air Soft Gun to starannie wykonane repliki broni palnej, które najczęściej strzelają plastikowymi kulkami. Taka broń często wzorowana jest na popularnych pistoletach czy karabinach i do złudzenia przypomina prawdziwe egzemplarze. Mimo to w świetle prawa polskiego takie repliki nie są bronią, ponieważ generowana przez nie energia pocisku jest zbyt mała. Z tego względu najczęściej wykorzystuje się je do celów rekreacyjno-sportowych. Istnieją trzy rodzaje replik ASG, które różnią się od siebie sposobem zasilania. Na rynku można zakupić:

  • Repliki sprężynowe
  • Repliki gazowe
  • Repliki elektryczne.

Poszczególne repliki różnią się również ceną. Te najtańsze można nabyć już za kilkadziesiąt złotych, a ceny najdroższych sięgają kilku tysięcy. Należy jednak pamiętać, że cena zazwyczaj jest proporcjonalna do jakości wykonania. Najtańsze modele są najczęściej w całości wykonane z plastiku i mają napęd sprężynowy, który podczas rozgrywek taktycznych może być uciążliwy.

Rozgrywki taktyczne z wykorzystaniem ASG

Air Soft Gun ma wiele fanów. Istnieją bardzo duże grupy osób, które hobbystycznie organizują różnego rodzaju rozgrywki taktyczne. ASG można porównać do popularnego Paintballa, jednak w przypadku ASG znaczącą rolę odgrywa realizm. Poza samą bronią osoby biorące udział w rozgrywce często mają pełne wyposażenie, w skład którego wchodzą między innymi kamizelki taktyczne, kominiarki czy hełmy. Same rozgrywki organizowane są na różnych zasadach, więc celem gry może być zajęcie jakiegoś obiektu lub pokonanie wszystkich przeciwników. Takie wydarzenia najczęściej organizowane są na otwartym terenie, takim jak wspomniany wcześniej las albo różnego rodzaju opuszczone miejsca.

Czy warto zacząć z ASG?

ASG jest wspaniałą alternatywą dla Paintballa. W przypadku Air Soft Gun liczy się przede wszystkim realizm. Konsekwencją tego jest dobra zabawa, którą może pokochać każdy. Podczas rozgrywek każdy uczestnik zazwyczaj ma swój prywatny sprzęt. Całe potrzebne wyposażenie można nabyć poprzez ASG sklep, w którego ofercie znajdują się repliki, amunicja oraz elementy umundurowania. Air Soft Gun to świetna propozycja dla osób, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu wśród innych ludzi.