Site Overlay

Kolimator do pistoletu – jaki wybrać?

Celownik kolimatorowy zapewnia dużo większą precyzyjność strzałów. Dlatego chętnie korzystają z niego strzelcy sportowi i myśliwi. Wykorzystywany jest także w strzelectwie rekreacyjnym. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu celowników. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego konkretnego.

Wykorzystanie celownika kolimatorowego

Jak można się domyślić, ceny kolimatorów są zróżnicowane

Wybierając konkretny kolimator z oferty na stronie www.specshop.pl, pod uwagę wziąć należy przede wszystkim jego przeznaczenie. Jak wspomniano, celownik kolimatorowy może być wykorzystywany przez strzelców sportowych, myśliwych czy przez strzelców rekreacyjnych. W przypadku strzelców sportowych i rekreacyjnych dobrym wyborem będzie kolimator otwarty. Takie rozwiązanie nie obciąża broni, a przy tym pozwala na oddanie precyzyjnego strzału. Z kolei myśliwi postawić powinni na celownik kolimatorowy z osłoną przed słońcem. Kolimator dla myśliwych powinien być również wodoodporny.

Wybór celownika kolimatorowego

Wybierając konkretny kolimator do pistoletu, pod uwagę wziąć należy kilka ważnych czynników. Pierwszym z nich jest odporność na obciążenia. Oznacza to, że celownik musi być wykonany z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości. Drugi istotny czynnik to rozstaw śrub. Na rynku dostępne są celowniki kolimatorowe o różnym rozstawie śrub. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w specjalny adapter, dzięki któremu będzie można zamontować kolimator w każdym modelu pistoletu. Po trzecie, warto sięgać po takie modele celowników, które zamontować można bezpośrednio na zamku. Jeśli bowiem celownik będzie zamontowany na szynach bądź płytkach to może to stwarzać problem tzw. przewyższenia.

Cena celowników kolimatorowych


Jak można się domyślić, ceny kolimatorów są zróżnicowane. Wszystko zależy od konkretnego producenta i modelu celownika. Ważne jest jednak, aby na tym elemencie nie oszczędzać. Warto zapłacić nieco więcej, ale kupić celownik od renomowanego producenta. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że spełni on swoje zadania i służyć będzie przez długie lata. Wyróżnić można przynajmniej kilku sprawdzonych producentów. Jest zatem w czym wybierać. Dobrej jakości kolimator to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Jeśli chce się oddawać naprawdę precyzyjne strzały, to montaż celownika kolimatorowego na broni wydaje się koniecznością. Pozwoli on na dokładne strzały nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, także w nocy. Warto zatem zapoznać się z aktualną ofertą producentów i wybrać dla siebie taki celownik kolimatorowy, który najlepiej spełni indywidualne potrzeby i oczekiwania.