Site Overlay

Replika ASG- – jak ją wybrać?

Wybranie pierwszej repliki ASG może okazać się sporym wyzwaniem. Podczas wyboru trzeba pamiętać także o niezbędnych dodatkach. Replika ASG (ze strony www.specshop.pl) jest niezbędnym elementem, który pozwala brać udział w grze Air Soft Gun, która jest alternatywą dla paintballu.

Jak wybrać replikę ASG?

Repliki ASG to repliki broni palnej wykonanej w skali 1:1

Pierwszą ważną kwestią, nad jaką trzeba się zastanowić podczas wyboru broni, jest określenie, do czego będzie ona używana. Jeżeli planujemy grę w gronie rodzinnym, wówczas najlepiej sprawdzi się replik broni mająca napęd sprężynowy. Kiedy planujemy czynny udział w rozgrywkach ASG, wtedy warto wybrać karabiny. Wyborem uniwersalnym będzie karabinek szturmowy, który ma napęd elektryczny oraz duży zasięg i umożliwia szybkie strzelanie.

Podczas wyboru trzeba pamiętać, że nie każda broń jest odpowiednia do konkretnych warunków rozgrywki, dlatego trzeba ją dobrze dobrać. Karabin nie sprawdzi się podczas gry w budynku, a pistolet nie nadaje się do walki na terenie otwartym.

Rodzaje replik ASG

Repliki ASG to repliki broni palnej wykonanej w skali 1:1. Amunicja używana do replik ma średnicę 6 mm. Każda replika ma określone parametry, które wpływają na jej osiągi i miejsce, w którym może być ona używana.

Replika ASG to broń pneumatyczna, która nie wymaga pozwolenia i może być zrobiona z aluminium, metalu, stali oraz tworzyw sztucznych. Wyróżnić można następujące repliki ASG:

  • sprężynowe – zbudowane są z cylindra i sprężyny, która pobudza tłok do działania. Tłok odpowiedzialny jest za sprężenie powietrza, które wystrzeliwuje kulkę. Broń sprężynowa wymaga przeładowanie przy każdym oddanym strzale, co utrudnia płynną grę. Bronią tą mogą być strzelby oraz karabiny snajperskie,
  • gazowe – do wystrzelenia kulek używany jest dwutlenek węgla lub mieszanka gazów, które znajdują się w specjalnym pojemniku umieszczonym w strzelbie. Broń gazowa to najczęściej krótkie pistolety,
  • elektryczne – to najpopularniejsze repliki, które wyposażone są w silnik elektryczny odpowiedzialny za naciąganie sprężyny i tłoka, by po chwili je zwolnić i wystrzelić kulkę za pomocą sprężonego powietrza.

Zasady bezpieczeństwa

Replika ASG to broń pneumatyczna, która nie wymaga pozwolenia i może być zrobiona z aluminium, metalu, stali oraz tworzyw sztucznych

Podczas gry w Air Soft Gun ważna jest nie tylko dobrze dobrana replika ASG, ale także elementy ochronne, Ważne jest, aby w prawidłowy sposób chronić oczy. Do tego użyć można specjalnych okularów, które odporne są na uderzenia i pęknięcia.

Jeśli chodzi o ubrania, to nie muszą być one profesjonalne, ale dobrze jeśli będą miały wojskowe odcienie, to urozmaici grę i utrudni trafienie przeciwnika. Podczas gry nie można celować do osób postronnych i zwierząt, ponieważ jest to niebezpieczne.